Obserwatorzy

piątek, 3 grudnia 2010

O św. Mikołaju i sweterku

Na wstepie tego posta chciałam podziekowac wszystkim, którzy wzieli udział w mojej zabawie, bardzo sie cieszę, że było Was tyyyle. Pierwszy raz coś takiego zrobiłam i niespodziewałam sie takiego zainteresowania, jeszcze raz dziękuję.

A teraz do rzeczy:
Moje najstarsze dziecię lat 6.5 taki wystosowało list do św. Mikołaja, nie muszę mówić,że sie popłakałam ze smiechu:))))czasem jest boski a czasem chce mnie do grobu wpędzić. Dziś np. rano -20 a on przytknął czubek jęzora do metalowej poręczy, bo ladnie była mrozem wymalowana. Krew sie lała, on wył,ale do szkoły poszedł, bo powiedział że nie chce miec zaległosci:)))

gdyba ktoś miał kłopoty ze zrozumieniem przetłumacze:)ja zrozumiałam w koncu jestem nauczycielem - nie takie rzeczy sie czytało:))) zwłaszcza ostatnie zdanie mnie rozwaliło:)) mój Malutki.
A teraz jeszcze listopadowy urobek:

Sweterek dla Natalki lat 8, nie ma modelingu bo Macko za gruby do niego, a Hania za mała:))I przepis na sweterek od góry, rękaw reglanowy, w serek:))takie było życzenie
jakbym coś pokisiła to proszę o info, przyjrzę się i poprawię

Karczek
Na druty 4,5 mm nabrać 55o. /2o. na lewy przód, marker,10o. na lewy rękaw, marker,30o. na tył, marker, 10o. na prawy rękaw, marker, 3o. na prawy przód/

Rząd 1 i wszystkie nieparzyste - oczka lewe
Rząd 2: * o. p. do markera, narzut, przełożyć marker, o. p, narzut powtarzać od * do ostatniego markera, oczka prawe do końca (8 oczek dodanych)
Rząd 3: o. l.
Rząd 4: 2 o.p., narzut, * o. p do markera, narzut, przełóż marker, 1 o. p, narzut ; powtarzać od* do ostatniego markera, o.p. do ostatnich 2 oczek, narzut, 2 o.p. (10 oczek dodanych)

Powtarzać rzędy od 1 do 4 10 razy.
Lewy przód - 32 oczka, prawy przód - 33 oczka, każdy rękaw po 50 oczek, tył - 70 o.

Powtarzać rząd 1 i 2
Lewy przód będzie miał 32 oczka, prawy - 33 , każdy rękaw 50 i tył 70
Ostatni rząd karczka robimy o. l.
To teraz przechodzimy do dalszej części
Następny rząd (prawa strona): Dziergamy o. p. przez lewy przód, oczka rękawa przekładamy na kawałek nitki, nabieramy 6 oczek na pachę, dalej przerabiamy o.p. pleców, przekładamy oczka prawego rękawa na kawałek nitki, nabieramy 6 oczek na prawą pachę, o.p. prawego przodu. 147 oczek.

Następnie 10 cm poniżej linii biustu przerabiamy ściegiem pończoszniczym (prawa strona - oczka prawe, lewa strona - oczka lewe).
Od tego miejsca zaczyna się sciagacz.Robiłam 2na 2

Rękawy:

Nabieramy 3 oczka pod pachą (tam gdzie wcześniej dobieraliśmy oczka), umieszczamy marker i nabieramy jeszcze 3 oczka, oczka z nitki przerabiamy na prawo (usuwamy nitkę). Łączymy w koło. Marker określa początek i koniec rządu - 56 oczek.
Rząd o.l,
Rząd o.p.
Rząd o.l.
Od łokcia ściagacz ile tam pasuje
Zakańczamy wszystkie oczka.

Drugi robimy tak samo.

Plisa
nabieramy oczka z prawej strony robótki - ja nabierałam 1 na 1 bo jak robiłam mniej oczek na tę plise to mi sie ściagała do góry
3 rzędy oczek prawych.
Następny rząd (prawa strona): o. p. , tworzymy 5-6 równomiernie rozmieszczonych dziurek na guziki ( robimy narzut, 2 o.p.r- aby utworzyć dziurki) wzdłuż prawego przodu. Najwyższa dziurka musi być usytuowana na szpicu dekoltu, o.p. do końca rzędu.
3 rządy o.p.
Zamknąć wszystkie oczka.
Przyszyć guziki do plisy lewego przodu.
No iiii do roboty kolezanki, pozdrawiam

12 komentarzy:

 1. List świetny,od razu przypomina mi się ,co moje dzieci wypisywały do Mikołaja.A sweterek kapitalny,dziękuję za "przepis".Pozdrawiam .

  OdpowiedzUsuń
 2. Wrzuciłaś o godzinie 01.09 - dlaczego ja Ciebie nie widzę na swoim blogu? Normalnie muszę zaraz sprawdzić:)
  Bardzo mię się podoba Twoje dzieło:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale i tak już Cie nie lubię, bo nie wygrałam losowania, o! Zapomniałam, że Cię nie lubię i napisałam dobrego komcia:)))

  OdpowiedzUsuń
 4. List genialny a sweterek śliczny :)
  Ps. zapraszam na moje candy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Liścik powalający :))))) No i jak tu nie przynieśćprezentu skoro dziecię takie pokorne :)))
  Sweterek także śliczny :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kathinno, bardzo chetnie ale nie umiem podlinkowywać:(( wię nie spełnię warunków. Wielu jeszcze rzeczy nie umiem na blogu robić,cóż wszystko przede mną:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Popłakałam się ze śmiechu ;-)))) A sweterek bardzo szykowny. Guziczki dodają uroku. Pozdrawiam, Ulesia

  OdpowiedzUsuń
 8. List powalający ;))) Masz super synka (te jego pomysły;)) Kiedy to było jak moje dzieci pisały listy do Mikołaja ......... wieki temu ;))
  Sweterek śliczny :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy mogę zacytować Twoje dziecko? Przynajmniej w części - może Mikołaj będzie dla mnie łaskawy :) Sweterek piękny, taki małyduży. Pozdrawiam mago

  OdpowiedzUsuń
 10. Liścik rozbrajający - Mikołaj nie ma wyjścia:)).Sweterek b.eleganacki.
  Podrawiam apeico

  OdpowiedzUsuń
 11. ja też się popłakałam ze śmiechu:)))))
  biedaczek, z tym ozorem...ale ma nauczkę, więcej tego nie uczyni:)
  bardzo ładny ten sweterek dla ośmiolatki.

  OdpowiedzUsuń
 12. List jest świetny! :D Trochę trzeba się skupić, ale da się zrozumieć ;) Ale teraz Mikołaj musi kupić tą nową klatkę i papugę :D

  OdpowiedzUsuń